HABERLER

KOSGEB aracılığı ile KOBİ LERE KREDİ BAŞVURUSU

Tüm Haberler
13.12.2016-16:59:13
KOSGEB Başkanı Recep Biçer KOBİ’lere yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı. Bu kapsamda KOBİ'lere 50 bin TL kredi bankalar üzerinden kullandırılacak.
BEYANNAMELERİN GÜNCEL OLMASI GEREK

Biçer, "İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği" programı için başvuruların 19 Aralıkta başlatılacak şekilde planlandığını belirterek, programdan faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEBveri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.

KREDİ FAİZ ORANI KOSGEB'DEN

Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ'lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi ve program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50 bin TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay faizsiz olacağını açıkladı.

BAŞVURU 19 ARALIK'TA

50 bin TL'lik Kredi Faiz Desteği için, KOSGEB Veri Tabanında güncel kaydı bulunan bütün KOBİ'ler başvuru yapabilecekler. 12 ay ödeme yok, toplamda 36 ayda geri ödeme yapılacak. Başvurular 19 Aralık'ta başlıyor.
1647 kişi okudu