HABERLER

Buca’ya Sosyal Yaşam Kampüsü Geliyor

Tüm Haberler
12.07.2014-11:54:28
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentlilerin pek çok önemli ihtiyacını aynı merkezde karşılayabileceği, geniş yelpazede hizmet verecek büyük bir kompleksin inşaatını hızla sürdürüyor. İnşaat çalışmalarında önemli aşama kaydedilen Buca Tınaztepe’deki sosyal yaşam kampüsünde toplam yedi binadan üçünün betonarme imalatları tamamlandı. Üç katlı olan çocuk ve gençlik merkezi, kabul binası ve kapalı spor salonunun ince işlerine başlandı. Kompleksin en büyük yapısı olan sekiz katlı huzurevinde ve aşevinde ise betonarme imalatları da yükselmeye başladı. Bu önemli yatırımın maliyeti 64.8 milyon TL.

65 BİN 302 METREKARELİK ALAN
Buca Tınaztepe’deki 65 bin 302 metrekarelik alanda kurulan sosyal yaşam kampüsünde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve kapalı spor salonu bulunuyor. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve açık hava spor alanları ile otopark alanları yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan modern tesiste, engellilere eğitimin yanı sıra spor yapma olanağı da sağlanacak. rehabilitasyon merkezinde engellilere ve yaşlılara hizmet sunulacak. Merkezde ayrıca engelliler ve yaşlılar için birer havuz oluşturulacak. Kapalı spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak.

sosyal yaşam kampüsünde inşa edilen huzurevinin bir bölümü yatağa bağımlı durumda olan yaşlılar, bir bölümü de sağlıklı yaşlılar için kullanacak. Çocuk ve gençlik merkezi, sosyal olanaklara erişimi kısıtlı çocuklara hizmet verecek. Sosyal, kültürel ve ekonomik olanaklara sahip olmakta zorlanan çocuk ve gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımı sağlanırken, eğitimlerine destek hizmetleri de verilecek.
Haber Kaynağı: (İHA) İhlas Haber Ajansı
7409 kişi okudu