HABERLER

Sıcaklık İç Bölgelerde Artacak

Tüm Haberler
12.07.2014-10:32:23
Hava sıcaklığı iç bölgelerde artacak. Yağışlar Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Marmara'da yer yer etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Sabah saatlerinde Trabzon ve Rize, öğleden sonra Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Bursa, Bilecik ve Kütahya, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara'nın kuzey ve doğusu, Kütahya, Düzce, Eskişehir, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, iç bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (31)

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (34)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (32)

Adana: Parçalı ve az bulutlu. (33)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu. (30)

Samsun: Parçalı bulutlu. (29)

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

DİYARBAKIR: Açık. (40)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Marmara: Az bulutlu ve açık, Trakya kesimi ile zamanla bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Bursa ve Bilecik çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Kütahya çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç ve doğu kesimleri yer yer parçalı bulutlu, öğleden sonra Orta Akdeniz'in iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Eskişehir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, gece saatlerinde Düzce çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Sabah saatlerinde Trabzon ve Rize, öğleden sonra Doğu Karadeniz bölümü ile Ordu'nun iç kesimleri, akşam saatlerinde Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
3123 kişi okudu